Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Gyvų egzotinių drugelių paroda 2017.04.20

 

   Balandžio 20 d. į Akmenės krašto muziejų atkeliavo „Deluxe“ (liet. prabangi) tropinių drugių lėliukių siunta, kurioje yra „grožio etalonu“ vadinami drugeliai Morpho peleides ir kiti įstabaus grožio sparnuočiai.

Jūsų laukia egzotiški įspūdžiai muziejuje įrengtose džiunglėse – gyvų drugelių oranžerijoje. Tam tikromis sąlygomis gyvų drugelių ekspozicijos lankytojams suteikiama NEMOKAMA paslauga – fotosesijos su drugeliais.
   Tikėtina, kad per pirmąsias dešimt dienų nuo siuntos gavimo, lankytojams gali pasisekti pamatyti ir patį drugelių ritimosi iš lėliukių procesą. Siuntoje šį kartą yra arti šimto lėliukių. Kaip įprasta, per savaitę turėtų išsiristi didžioji dalis siuntos drugelių. Muziejaus lankytojai turės unikalią progą pasigrožėti gyvais drugeliais iš egzotinių šalių: iš Peru, iš Meksikos, iš Filipinų ir kt.
Ekspozicija atnaujinama kiekvieną mėnesį (gaunamos skirtingos drugelių rūšys). Planuojama, kad vis naujos egzotinių drugelių siuntos muziejų pasieks iki vėlyvo rudens.


Grožio etalonas – Morpho peleides
   Oranžerijoje nieko nelaukęs jau išsirito pirmasis įspūdingo grožio drugys Morpho peleides. Tai išsiskiriantis tiek spalva, tiek dydžiu vaivorykštinis drugelis, kuris aptinkamas Centrinėje Amerikoje, Paragvajuje ir Trinidade. Šis drugys neabejotinai sužavės lankytojus savo ypač ryškiomis spalvomis, šio drugelio išskleistų sparnų ilgis siekia iki 20 cm.

   Muziejų pasiekusioje siuntoje yra arti dvidešimties rūšių bei porūšių drugių: Archaeoprepona demophon, Atrophaneura semperi, Battus belus, Graphium agamemnon, Heliconius melpomene, Morpho peleides, Pachliopta kotzebuea, Papilio anchisiades, Papilio demoleus, Papilio memnon, Papilio nephelus, Papilio palinurus, Papilio rumanzovia, Papilio thoas, Parides iphidamas, Siproeta stelenes, Prepona omphale.


Pasiteirauti: tel. (8 425) 55 075.
Nuotraukų galerija


Be to, muziejuje turėsite galimybę pamatyti:

  • Didžiausią Lietuvoje dieninių drugelių kolekciją;

  • Fitozauro fosilijas;

  • Juros ir triaso periodo suakmenėjusių augalų bei gyvūnų liekanas ir kt.

   
   Pasaulyje skaičiuojama 165 000 rūšių drugių, Lietuvoje – 2281. Tačiau mūsų krašte jie ne tokių įspūdingų dydžių, formų bei spalvų kaip tropikuose. Terminas pasigrožėti drugeliais nėra ilgas, nes kai kurie drugeliai gyvena tik keletą dienų. Apie kitas lėliukių siuntas informuosime atskirai: jos atkeliaus į muziejų maždaug kas mėnesį iki vėlyvo rudens. Po kiekvienos siuntos lankytojai turės galimybę stebėti drugelių gyvenimo ciklus lėliukės ir suaugėlio stadijose.

   Gamtos procesus sunku nuspėti, todėl rekomenduojame iš anksto paskambinti į muziejų ir sužinoti, kiek ir kokių jau išsiritusių drugelių yra oranžerijoje.

                                                                                                                 Parengė Mindaugas Laukys
                                                                                                                 Nuotr. J. Rozgienės ir M. Laukio

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos