Ann Wigmore (Ona Varapickaitė)

Ann Wigmore (Ona Varapickaitė) – iš Kruopių krašto kilusi ir XX amžiaus viduryje į Jungtines Amerikos Valstijas nuvykusi lietuvė. Būtent ji įsteigė Hipokrato sveikatos institutą, tapo želmenų sulčių panaudojimo žmonių sveikatinimui pradininke pasaulyje.

1912 metais  Akmenės rajone, netoli Kruopių esančiame Pleikių  kaime, Ann Wigmore (Onos Varapickaitės (1909–1994)) vardas nuskambėjo su trenksmu. Tai lietuvė, gimusi 1909 metais netoli Kruopių ir vaikystėje emigravusi į JAV. Ona Varapickaitė yra žymi  natūropatė, neapdoroto, gyvo maisto bei želmenų sulčių vartojimo pradininkė. Ji įrodė, kad maitinantis neapdorotais augaliniais produktais žmonės gali maitintis ir gydytis. Jos veikla sveikatinimo ir sunkių ligų profilaktikos bei alternatyviojo gydymo srityje sulaukė pasaulinio pripažinimo.

Ona Varapickaitė savo gyvenimą paskyrė žmonėms ir jų gydymui natūropatiniais metodais. Bostone 1963 m. ji įsteigė Hipokrato sveikatos institutą, vėliau parašė keliolika knygų apie želmenų sultis, mitybą įvairių sėklų daigais bei termiškai neapdorotu maistu. Ji aplankė 35-ias pasaulio šalis, skaitė ten paskaitas. Ji atgaivino ir įgyvendino Hipokrato šūkį „Maistas turi būti vaistas!“, todėl ir savo sukurtą neapdoroto maisto, želmenų sulčių bei daigų dietą pavadino Hipokrato dieta, o sveikatos centrą – Hipokrato sveikatos institutu. Ann Wigmore siūlė atsigręžti į Motiną Gamtą – tik tada, pasak jos, žmogus bus sveikas, nes sveikatą padeda išsaugoti neapdorotas maistas, judėjimas, mankšta ir geras poilsis. Ann Wigmore savo asmeniniu pavyzdžiu įrodė, kad pašlijusią sveikatą įmanoma atstatyti natūraliomis priemonėmis. Ji su Hipokrato dieta supažindino ne tik amerikiečius, bet ir Indijos, Švedijos, Suomijos bei Kanados gyventojus. Jos iniciatyva kai kuriose iš šių šalių buvo įkurtos sveikatinimo organizacijos. Ann visą savo gyvenimą skyrė mitybos augaliniu termiškai neapdorotu maistu tyrinėjimams, ieškojo šioje srityje naujovių ir sistemino sukauptas žinias.