Turizmo objektai

Nepriklausomybės paminklas

Nepriklausomybės paminklas – meninis architektūros kūrinys Akmenėje, K. Kasakausko ir Sodų gatvių sankryžoje, pastatytas gyventojų suaukotomis lėšomis minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 10-ąsias metines. Projekto autorius Lietuvoje gyvenęs baltarusis inžinierius Klaudijus Dušauskas-Duž. Grakštus obeliskas iš betono ir granito laikomas vienu meniškiausių akcentų, tuometinių valsčių centruose. 1948 m. vietos bolševikinės valdžios nurodymu susprogdintas, likę fragmentai vietoje užkasti. 1988 m. Akmenės mst. gyventojų atkastas ir atkurtas, 1989 07 16 Telšių vyskupo A. Vaičiaus pašventintas. Kviečiame atvykti į Akmenės krašto muziejų ir muziejininkai jus palydės į ekskursiją po Akmenės miestelį.

Dabikinės dvaras ir parkas

Dabikinės dvaras ir parkas. Pirmosios žinios apie Dabikinės dvarą siekia XVI a. II pusę, kai Dirvėnų valsčiuje vykdant valakų reformą buvo surašytas šio dvaro inventorius. Tuo metu Dabikinė buvo valdovui priklausęs valstybinis dvaras. XVI - XVII a. sandūroje dvaras jau buvo privati valda. Žinoma, jog tuo metu dalį dvaro valdė Stanislovas Daukantas, vėliau - Jonas Daukantas. Daugiausia žinių yra apie jau šių laikų žinomus dvaro savivininkus. 1890 m. dvarą iš barono Zaso nusipirko grafas Vladimiras Zubovas (1862-1933). 1902 m. Dabikinės dvare įvyko varpininkų organizacijos suvažiavimas. Šio suvažiavimo metu buvo įsteigta Lietuvių demokratų partija. Dabikinės dvarą Vladimiras Zubovas 1910 m. padovanojo savo sūnui, taip pat Vladimirui (1887-1959).

Trumpas aprašymas apie dvaro aplinką: planavimo sprendiniai - mišraus parko su vyraujančiais geometrinio planavimo elementais planinė erdvinė kompozicija; įvairūs mažosios kraštovaizdžio architektūros statiniai ir vaizduojamojo meno formos - granito stulpeliai su nišomis mediniams skersinukams; trys iš betono lietos parko vazos, dekoruotos gėlių bareljefais;

Kviečiame atvykti į Akmenės krašto muziejų ir muziejininkai jus palydės į Dabikinės dvaro parką.

Elenos ir Stanislovo Adomaičių paveikslų galerija

Elenos ir Stanislovo Adomaičių paveikslų galerija E. Adomaitienė gimė 1930 m. Vervedžių kaime, pasislėpusiame miškingose ir pelkėtose lygumose, tarp Papilės ir Akmenės. Ištekėjusi Elena išėjo gyventi į Akmenę. Sūnaus ir mamos tandemas – unikalus Lietuvos dailės fenomenas. Įvyko nuostabus dalykas: sūnus - profesionalus dailininkas sužadino mamos – paprastos moters kūrybinius polinkius, padėjo jai atsiskleisti ir tapti pilnavertei Lietuvos dailės atstovei.

E. Adomaitienė paveiksluose atkuria senojo lietuviško kaimo gyvenimą, juose atgyja valstietiškos sodybos vaizdas su jos gyventojais, vienur užsiėmusiais kasdieniais darbais, kitur – švenčiančiais vestuves, Užgavėnes. Jos paveikslams būdinga kompozicinė darna, kolorito jausmas, o drauge ir jautrus, vaikiškai nuoširdus išsipasakojimas. Kviečiame atvykti į Akmenės krašto muziejų ir muziejininkai jus palydės į paveikslų galeriją.

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X