Parodos, renginiai

Archeologijos ir fotografijos paroda

Archeologijos ir fotografijos paroda  „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“.

Prieš 12  000–4000 metų pagaminti daiktai, virtę parodos eksponatais, byloja apie nutolusias anuomet čia jau gyvenusias ir atsikrausčiusias skirtingų kultūrų žmonių bendruomenes. Parodoje eksponuojami išskirtiniai objektai, pagaminti iš titnago, akmens, kaulo ir rago, medžio, keramikos, gintaro. Žiūrėdami į archeologinį radinį ne visada matome subtilias jo detales, o fotografuojant – parinkus labai kryptingą, reljefą pabrėžiantį apšvietimą, pasitelkus makrofotografiją – išryškėja ir daikto forma, ir ornamentika, ir estetinė kalba, atkreipiamas dėmesys į kitu atveju sunkiau pastebimas detales.

Parodą pristatys:

Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologė Dalia Ostrauskienė

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras – fotografijos profesijos mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė 

Kaip ir kokius įrankius gaminosi akmens amžiaus žmogus, demonstruos VDA Telšių fakulteto doc. dr. Gvidas Slah

Europos paveldo dienos 2023

Kviečiame kartu paminėti Europos paveldo dienas rugsėjo 14 ir 15 dienomis nuo 14 val. Jūsų lauks edukacinis užsiėmimas "Medžio drožyba - tarp amato ir tautodailės". Supažindinsime su muziejuje saugomais drožtais eksponatais. Paaiškinsime takoskyrą tarp amato ir tautodailės, suteiksime patiems galimybę išbandyti drožinėjimo įrankius ir nusidrožti sau liepinę  mentelę.

Parodos pristatymas

       2023 m. rugsėjo 5 d. Akmenės krašto bendruomenei  dr. Ernestas Vasiliauskas pristatė  parodą apie Kuršo ir Žiemgalos  kunigaikštystę ir Lietuvos kunigaikštystę  1561-1795 metais.  Pranešėjas įtaigiai pasitelkiant eksponatus pristatė glaudžius Lietuvos ir Latvijos ryšius, kuriuos saistė politika, ekonomika, prekyba, garsios ir įtakingos kunigaikščių šeimos,  evangelikų - liuteronų, katalikų  diasporos, kurios reikšmingos  įtakos turėjo šiaurės Lietuvos gyventojams.

Pranešėjas susidomėjusiai publikai atsakė į iškilusius klausimus.

 

Paskaita

Rugsėjo 5 d. 16 val. kviečiame į dr. Ernesto Vasiliausko paskaitą ir tarptautinės parodos pristatymą "Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė 1561-1795 m." Akmenės krašto muziejuje (K. Kasakausko g. 17, Akmenė).

Tarptautinė paroda

Šiaulių „Aušros“ muziejaus paroda – Akmenės krašto muziejuje 

Nuo 2023 m. liepos 25 d. Akmenės krašto muziejuje veikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuota tarptautinė paroda „Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos didžioji kunigaikštystė 1561–1795 m.“  Šiaulių „Aušros“ muziejaus kartu su 28 partneriais iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos parengtoje parodoje siekiama parodyti, kokį pėdsaką viena kitos istorijoje ir kultūroje paliko kaimyninės valstybės Lietuva ir Latvija. Parodoje eksponuojami XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės kunigaikščių, dvarininkų portretų, žemėlapių, piešinių, herbų, dokumentų kopijos spaudų, medalių, monetų, knygų vaizdai. Pristatoma 1569 m. rugpjūčio 3 d. Liubline surašyto dokumento – Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės inkorporacijos į Abiejų Tautų Respublikos uniją akto, pasirašytas karalius Žygimanto Augusto, kitų unikalių archyvarijų kopijos. Paroda „Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė 1561–1795 m.“ – „Aušros“ muziejaus ir Klaipėdos universiteto vyresniojo mokslo darbuotojo dr. Ernesto Vasiliausko ilgamečių tyrimų (nuo 2016 m.) rezultatas. Paroda dvikalbė, parengta lietuvių ir latvių kalbomis. Ji bus eksponuojama ir kitose Lietuvos bei Latvijos atminties institucijose. Kilnojamos parodos tikslas – supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su kaimynės Latvijos dar menkai žinomu XVI–XVIII a. istorijos laikotarpiu ir atvirkščiai – Latvijos muziejų lankytojus – su Lietuvos istorija. Pagrindinė idėja – pasitelkus eksponatus, archyvinę medžiagą, parodyti, kas sieja Lietuvą ir Latviją. Parodoje tai atskleidžiama per įvairias temas: politika ir kunigaikščiai, ekonomika, prekyba, sienos, vandens ir sausumos keliai, Kuršo dvarininkų šeimos (baronai Grothusai, Landsbergiai, Tyzenhauzai, Pliateriai ir kt.), kurios XVII–XVIII a. įsitvirtino Lietuvoje, ir jų valdytuose dvaruose (Daunoravoje, Vismantuose, Žeimelyje, Akmenės krašte) įsikūrusi latvių diaspora, dvarininkų globotos ir Kuršo evangelikų liuteronų konsistorijai pavaldžios bažnyčios Lietuvoje (Žeimelio, Skuodo ir kt.), taip pat ir Žemaičių vyskupijos vyskupui pavaldžios katalikų bažnyčios Kurše. Paroda Akmenės krašto muziejuje eksponuojama, įgyvendinant Šiaulių „Aušros“ muziejaus projektą „Tarptautinės parodos „Kuršo ir Žiemgalos Kunigaikštystė ir Lietuvos Didžioji kunigaikštystė 1561–1795“ sklaida“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.

Paroda Akmenės krašto muziejuje bus eksponuojama iki 2023 m. spalio 1 d.

 

 

 

Ankstesnis 1 2 3 ... 16 Sekantis
Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X