Parodos, renginiai

Tautodailininkų ir meno kūrėjų paroda

Tautodailininkų ir meno kūrėjų dėmesiui !
Kviečiame dalyvauti tradicinėje tautodailės ir meno kūrėjų parodoje 
Akmenės krašto muziejuje 
PARODOS ATIDARYMAS 
Vasario 10 d. (šeštadienis) 13 val. 
Darbus prašome pristatyti nuo  vasario 1 iki 8 dienos.
Smulkesnė informacija tel. 8 425 55075

 

Vidmanto Gervinsko paveikslų paroda

Trumpa pažintis su dailininku Vidmantu Gervinsku (1956-2016)

Dailininkas Vidmantas Gervinskas, tai vienas iš daugelio mūsų rajono meniškos sielos žmonių, didžiąją gyvenimo dalį praleido Akmenės krašte. Pradžioje savo kūrybinio kelio labai mėgęs jaukius mūsų krašto gamtovaizdžius, prie kurių nostalgiškai sugrįždavo ir daugiau kaip 20 metų gyvendamas Vokietijoje Freizingo mieste, netoli Miuncheno, kuriame virė, kunkuliavo įvairūs meniniai stiliai, kurie taip pat veikė jo kūrybą. 
Jo kūriniai šviesėjo, darėsi spalvingesni ir įgaunantys dekoratyvumo. Paveikslų aštrių spalvų skausmingi deriniai kaip aršios konkurencinės kovos įrankiai menų perpildytoje vakarų Europos rinkoje, tikriausiai, buvo neišvengiami. O gal tai bandymai visai atitrūkti nuo savo krašto niūrios mūsų tapybos klasikų stilistikos ir nuo to slogaus savanaudiško moralinio purvinizmo atmosferos, tarpstančios ir šiandiena. Suvokęs, kad gerai gyvena tik tie, kurie moralinių kriterijų nepaiso, tie, kurie subinlaižiauja, prisitaiko ir todėl šitokioje amoralioje terpėje daugelis jautrios sielos kūrėjų, ir ne tik jie, ryžtasi įsikurti kitose šalyse tarp padoresnės, kultūringesnės visuomenės. 
Vidmantas Gervinskas, tikėta, ne tik dėl šeimyninės padėties ir susidariusių palankių sąlygų, bet ir dėl to, kad čia nematė kūrybinių perspektyvų, išvyko gyventi į svetimą kraštą, kuriame laisvalaikiu kurdamas ilgėjosi savo gimtų vietų, bet galiausiai ligos palaužtas baigė ne tik kaip menininko, bet ir gero šachmatininko, sportininko ir šeimos žmogaus gyvenimą. 
Mūsų tautos dvasinio pakylėjimo periode, Sąjūdžio pradžioje ir pirmosiose žaliųjų ekologinio judėjimo akcijose Naujojoje Akmenėje su dideliu entuziazmu jis palaikė mano įdėją kartu rengti kultūros rūmuose ekologinę su politine potekste meno parodą. 
Šiai parodai parvežti kūrinius padėjo tapytojas Romas Norvaišas. Vežant Vidmanto kūrinius iš Vokietijos abu jautėme, kad už mūsų nugarų ne tik Vidmanto kūriniai, bet ir jis tylus ten sėdi. Ir taip nedidelę kelio dalį ši jausena mūsų neapleido. 
Norėtųsi manyti, kad ir šioje parodoje jo dvasia sklando ir man nebelieka nieko kito, tik atsiprašyti jo, kad man nepavyko kol kas išeksponuoti šios parodos jo gimtąjame mieste Naujojoje Akmenėje, nes projektuojant, statant, renovuojant rajone kultūrinės paskirties pastatus apie tinkamų ekspozicinių erdvių įrengimą net nesusimąstoma, todėl tenka eksponuoti šiuos kūrinius dar kartą Akmenėje, o po to grąžinti  juos Vidmanto šeimai, kuri norėjo parodyti Vidmanto kūrinius sukurtus jau ne Lietuvoje. 
Antanas Adomaitis
2024-01-12
 

Dainų dainelė

Dainų dainelė 

 

 

 

Gruodžio 8 d. 13.00 val.

 

AKMENĖS

KRAŠTO MUZIEJUJE

(K. Kasakausko g. 17 Akmenė)

 

LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO

DAINŲ DAINELĖ 2024“

I etapas

                                                     Įėjimas nemokamas

 

 

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir publikuojamas viešai teisės aktų nustatyta tvarka


 

Simonui Daukantui atminti

2023 m. spalio 28 d. 12 val. Papilės Simono Daukanto muziejuje vyks renginys skirtas Simono Daukanto 230 gimimo metinėms paminėti. Renginio metu bus rodomas Papilės Užpečkio teatro spektaklis „Rubinaičio Peliūzės nuotykiai negyvenamoje saloje“ pagal Simoną Daukantą. Spektaklyje galėsite susipažinti su šiuo įspūdingu Daukanto kūriniu, išgirsti autentišką daukantišką kalbą, pamatyti, kaip gyveno lietuviai 19 a. bei sužinoti, kodėl negerai neklausyti tėvų!  

Režisierė ir scenografė Elena Sakalė. Vaidina: Silvija Laurynienė, Vida Sereikienė, Indrė Barauskaitė, Natalija Fiodorova.

Po spektaklio aplankysime Simono Daukanto paminklą ir jo atminimą pagerbsime prie kapo.

Archeologijos ir fotografijos paroda

Archeologijos ir fotografijos paroda  „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“.

Prieš 12  000–4000 metų pagaminti daiktai, virtę parodos eksponatais, byloja apie nutolusias anuomet čia jau gyvenusias ir atsikrausčiusias skirtingų kultūrų žmonių bendruomenes. Parodoje eksponuojami išskirtiniai objektai, pagaminti iš titnago, akmens, kaulo ir rago, medžio, keramikos, gintaro. Žiūrėdami į archeologinį radinį ne visada matome subtilias jo detales, o fotografuojant – parinkus labai kryptingą, reljefą pabrėžiantį apšvietimą, pasitelkus makrofotografiją – išryškėja ir daikto forma, ir ornamentika, ir estetinė kalba, atkreipiamas dėmesys į kitu atveju sunkiau pastebimas detales.

Parodą pristatys:

Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologė Dalia Ostrauskienė

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras – fotografijos profesijos mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė 

Kaip ir kokius įrankius gaminosi akmens amžiaus žmogus, demonstruos VDA Telšių fakulteto doc. dr. Gvidas Slah

Europos paveldo dienos 2023

Kviečiame kartu paminėti Europos paveldo dienas rugsėjo 14 ir 15 dienomis nuo 14 val. Jūsų lauks edukacinis užsiėmimas "Medžio drožyba - tarp amato ir tautodailės". Supažindinsime su muziejuje saugomais drožtais eksponatais. Paaiškinsime takoskyrą tarp amato ir tautodailės, suteiksime patiems galimybę išbandyti drožinėjimo įrankius ir nusidrožti sau liepinę  mentelę.

Ankstesnis 1 2 3 ... 17 Sekantis
Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X