Parodos, renginiai

Tautodailininko Rimanto Balčiausko darbų paroda

Kai kūrėjai Jolanta ir Rimantas Balčiauskai suneša ir išdėlioja nedidelėj kamaroj savuosius darbus, pasklinda su niekuo nesupainiojamas medienos kvapas. Jis būna dvejopas: išdarkytos medienos erzina uoslę, su meile palytėtos – norisi jausti dar ir dar. Kaip tik tokie – palaiminti menininko rankos – kūriniai vakar atkeliavo į Krašto muziejų ir nugulė ant parketo, pakibo ant sienų. Spalvų ir tekstūrų išraiška turtingiausias beržas: pabrandinta mediena išmarginta įmantriais, lyg dailininko teptuku išvedžiotais raštais, o gumbas paverstas neregėtų formų indu. Raityta šaka – ilgakotis šaukštas. Tuo tarpu skrynios – ąžuolinės, papuoštos akcentais iš lauko žolynų ir tautinių juostų.

Tiek daug įvairovės ir formų mums gali duoti tik gamta, o ir parodos autorius save pristato žodžiais „kalbėsiu medžių raštais“. Taikliau ir taupiau pasakyti neįmanoma, dar priduriant, jog „privalau menu dalintis“. Kviečiame akimis ragauti ir mėgautis medienos vaizdu, uosti jos kvapą, paklausyti, kokias darbo paslaptis ir įdomybes atskleis kūrėjas iš Ventos.

Parodos atidarymas vyks birželio 20 d. 16 val. Paroda veiks iki liepos mėn. 19 dienos.

Į muziejų sugrįžo "Akimirkos"

„Laisvės pojūtis“, „Minčių laisvė“, „Laisvės paukštis“ ir dar bent keli darbai, susieti su šia, bene svarbiausia visų gyvų organizmų būsena, yra dominuojanti tema šių metų parodoje „Akimirkos“. Lyg atsiskaitymą už praėjusius metus į ją savo kūrinius sunešė Akmenės rajono mokyklų mokiniai ir jų darbų vadovai. Tapyboje tiesiogiai ar įvairiais simboliais perteiktą laisvės temą papildo mieli kasdienybės vaizdeliai, peizažai ir fantastiniai siužetai. Dailiųjų darbų kraitę pirmą kartą praturtino kūriniai iš technologijų pamokų bei rajone vykusios olimpiados: vabzdžių viešbučiai, karpiniai, velykinės dekoracijos.

Tradicija suburti dailę dėstančius pedagogus ir parodyti geriausius jų ir auklėtinių darbus tęsiasi nuo praėjusio tūkstantmečio, kai šviesaus atminimo parodų organizatorius Algimantas Milevičius sukviesdavo į Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų saloną. Akmenės krašto muziejus nuo pat įsteigimo tapo antrąja vieta rajone, kurioje paties įvairiausio amžiaus menininkai kviečiami pasidalyti kūrybiniais džiaugsmais ir rezultatais.

Paroda „Akimirkos“ veiks iki liepos mėnesio pabaigos. Kviečiame apsilankyti.

 

 

 

Tautodailininkų ir meno kūrėjų paroda

Tautodailininkų ir meno kūrėjų dėmesiui !
Kviečiame dalyvauti tradicinėje tautodailės ir meno kūrėjų parodoje 
Akmenės krašto muziejuje 
PARODOS ATIDARYMAS 
Vasario 10 d. (šeštadienis) 13 val. 
Darbus prašome pristatyti nuo  vasario 1 iki 8 dienos.
Smulkesnė informacija tel. 8 425 55075

 

Vidmanto Gervinsko paveikslų paroda

Trumpa pažintis su dailininku Vidmantu Gervinsku (1956-2016)

Dailininkas Vidmantas Gervinskas, tai vienas iš daugelio mūsų rajono meniškos sielos žmonių, didžiąją gyvenimo dalį praleido Akmenės krašte. Pradžioje savo kūrybinio kelio labai mėgęs jaukius mūsų krašto gamtovaizdžius, prie kurių nostalgiškai sugrįždavo ir daugiau kaip 20 metų gyvendamas Vokietijoje Freizingo mieste, netoli Miuncheno, kuriame virė, kunkuliavo įvairūs meniniai stiliai, kurie taip pat veikė jo kūrybą. 
Jo kūriniai šviesėjo, darėsi spalvingesni ir įgaunantys dekoratyvumo. Paveikslų aštrių spalvų skausmingi deriniai kaip aršios konkurencinės kovos įrankiai menų perpildytoje vakarų Europos rinkoje, tikriausiai, buvo neišvengiami. O gal tai bandymai visai atitrūkti nuo savo krašto niūrios mūsų tapybos klasikų stilistikos ir nuo to slogaus savanaudiško moralinio purvinizmo atmosferos, tarpstančios ir šiandiena. Suvokęs, kad gerai gyvena tik tie, kurie moralinių kriterijų nepaiso, tie, kurie subinlaižiauja, prisitaiko ir todėl šitokioje amoralioje terpėje daugelis jautrios sielos kūrėjų, ir ne tik jie, ryžtasi įsikurti kitose šalyse tarp padoresnės, kultūringesnės visuomenės. 
Vidmantas Gervinskas, tikėta, ne tik dėl šeimyninės padėties ir susidariusių palankių sąlygų, bet ir dėl to, kad čia nematė kūrybinių perspektyvų, išvyko gyventi į svetimą kraštą, kuriame laisvalaikiu kurdamas ilgėjosi savo gimtų vietų, bet galiausiai ligos palaužtas baigė ne tik kaip menininko, bet ir gero šachmatininko, sportininko ir šeimos žmogaus gyvenimą. 
Mūsų tautos dvasinio pakylėjimo periode, Sąjūdžio pradžioje ir pirmosiose žaliųjų ekologinio judėjimo akcijose Naujojoje Akmenėje su dideliu entuziazmu jis palaikė mano įdėją kartu rengti kultūros rūmuose ekologinę su politine potekste meno parodą. 
Šiai parodai parvežti kūrinius padėjo tapytojas Romas Norvaišas. Vežant Vidmanto kūrinius iš Vokietijos abu jautėme, kad už mūsų nugarų ne tik Vidmanto kūriniai, bet ir jis tylus ten sėdi. Ir taip nedidelę kelio dalį ši jausena mūsų neapleido. 
Norėtųsi manyti, kad ir šioje parodoje jo dvasia sklando ir man nebelieka nieko kito, tik atsiprašyti jo, kad man nepavyko kol kas išeksponuoti šios parodos jo gimtąjame mieste Naujojoje Akmenėje, nes projektuojant, statant, renovuojant rajone kultūrinės paskirties pastatus apie tinkamų ekspozicinių erdvių įrengimą net nesusimąstoma, todėl tenka eksponuoti šiuos kūrinius dar kartą Akmenėje, o po to grąžinti  juos Vidmanto šeimai, kuri norėjo parodyti Vidmanto kūrinius sukurtus jau ne Lietuvoje. 
Antanas Adomaitis
2024-01-12
 

Dainų dainelė

Dainų dainelė 

 

 

 

Gruodžio 8 d. 13.00 val.

 

AKMENĖS

KRAŠTO MUZIEJUJE

(K. Kasakausko g. 17 Akmenė)

 

LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO

DAINŲ DAINELĖ 2024“

I etapas

                                                     Įėjimas nemokamas

 

 

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir publikuojamas viešai teisės aktų nustatyta tvarka


 

Simonui Daukantui atminti

2023 m. spalio 28 d. 12 val. Papilės Simono Daukanto muziejuje vyks renginys skirtas Simono Daukanto 230 gimimo metinėms paminėti. Renginio metu bus rodomas Papilės Užpečkio teatro spektaklis „Rubinaičio Peliūzės nuotykiai negyvenamoje saloje“ pagal Simoną Daukantą. Spektaklyje galėsite susipažinti su šiuo įspūdingu Daukanto kūriniu, išgirsti autentišką daukantišką kalbą, pamatyti, kaip gyveno lietuviai 19 a. bei sužinoti, kodėl negerai neklausyti tėvų!  

Režisierė ir scenografė Elena Sakalė. Vaidina: Silvija Laurynienė, Vida Sereikienė, Indrė Barauskaitė, Natalija Fiodorova.

Po spektaklio aplankysime Simono Daukanto paminklą ir jo atminimą pagerbsime prie kapo.

Ankstesnis 1 2 3 ... 17 Sekantis
Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X