Parodos, renginiai

Lietuva litvakų kūryboje

Paroda akcentuoja tuos svarbiausius litvakų kūrybos aspektus, kurie atskleidžia populiariausius Lietuvos vaizdinius tapyboje, grafikoje, poezijoje, romanuose, dainose, muzikoje, kine, teatre. Vieniems menininkams rūpėjo romantizuoto istorinio Vilniaus vaizdai, kitiems – gimtasis štetlas ar tradicinis Lietuvos peizažas, tretiems – vargani darbininkų kvartalai ir miestų griuvėsiai. Poezijos mėgėjus paroda pradžiugins iš jidiš kalbos verstais eilėraščiais apie Vilnių ir Lietuvą, tarp jų ir unikaliu kūriniu – garsaus dailininko Marko Šagalo eilėraščiu apie Vilniaus Didžiąją sinagogą. Istorijos, muzikos, dailės, kino ir teatro gerbėjai parodoje atras ne vieną įdomų faktą. Parodą sudaro 15 stendų lietuvių kalba.

Restauruoto istorinio Simono Daukanto suolelio pašventinimas

Liepos 9 dieną (sekmadienį) 14 val. Papilės Simono Daukanto memorialiniame muziejuje bus pašventintas restauruotas Simono Daukanto suolas. Dalyvauja suolą išsaugojusi Žagarės šviesuolė, mokytoja, kraštotyrininkė Romualda Vaitkienė su dukra, mokytoja Gryte Andrijaitiene (Vaitkutė), istorikė Vida Girininkienė.  Suolą pašventins Papilės šv. Juozapo parapijos klebonas Rimvydas Marozas. Turėsite galimybę kartu su R. Vaitkiene prisėsti ant, tikėtina, paties S. Daukanto rankomis pagaminto suolo, pabendrauti su iškilmių dalyviais ir mintimis sugrįžti į laikmetį, kuriame mūsų švietėjas ir istorikas dėjo lietuvių tautinės tapatybės suvokimo ir įtvirtinimo pamatus.

Nuotraukoje: Mokytoja Romualda Vaitkienė paskutinį kartą sėdi ant Simono Daukanto suolo savo namo Žagarėje, Raktuvės gatvė, kieme. 2022 08 23. V. Girininkienės nuotr.

Vidos Girininkienės knygos pristatymas

Mieli muziejaus bičiuliai,

Š. m. birželio 23 dieną (penktadienį) 15 valandą Papilės Simono Daukanto memorialiniame muziejuje mūsų kraštietė, istorikė Vida Girininkienė pristatys savo naujausią knygą „Profesorius Eduardas Volteris ir lietuviai 1882–1906 metais: straipsniai ir dokumentai“. Kviečiame atvykti ir susipažinti su nauju rankraštiniu palikimu iš Lietuvos, Rusijos, Estijos archyvų ir bibliotekų, tarp kurių yra ir naujų duomenų apie Simoną Daukantą ir garsųjį Papilės mūšį 1863 metais.

Knygos viršelyje: Profesorius Eduardas Volteris savo bute Sankt Peterburge. LLTI BF, A296-2547

Lankstinukas

Lankytini objektai 2023 m. Akmenės rajone https://www.akmene.lt/sveciui/lankytini-objektai/128