Parodos, renginiai

Kultūros diena

Sveikiname Kultūros dienos proga

TAIKOS VĖLIAVA

2006 m. liepos 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji įteisinta Kultūros diena kaip atmintina diena.

Trejybės simbolis randamas įvairių tautų religijose ir kultūrose. Trejybės simbolika atspindima ir mūsų šalies senojoje tautosakoje, etniniame palikime. Trijų sferų ženklas aiškinamas įvairiai. Štai keletas prasmių: religija, menas ir mokslas kultūros žiede; praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate; meilė, džiaugsmas ir grožis šviesos žiede. Taikos vėliavos simbolis reiškia ir žmogaus paskirtį; mintimis, žodžiais ir veiksmais kurti grožį.

Taikos vėliava keliama:

  1. Balandžio 15 d. ir kituose tos savaitės kultūros dienos renginiuose.
  2. Renginiuose, kurie atitinka vertybinės kultūros idėjas.
  3. Kultūros vertybių ir kultūros paveldo (materialaus ir nematerialaus) apsaugai karo ir taikos metu.
  4. Apsisprendus pastoviai laikyti iškeltą Taikos vėliavą.

Taikos vėliava iškeliama su atsakomybe ir pagarba, tai įsipareigojimas saugoti kultūros vertybes ir darną visuomenėje.

Simono Daukanto muziejuje numizmatikos kolekcija

       Pagaliau išaušo nuostabus, pavasario saulės nubučiuotas kovo mėnesio rytas, kai visi Lietuvos muziejininkai lengviau atsikvėpė ir visuomenei plačiai atvėrė duris į atminties institucijas (žinoma, laikydamiesi visų lankymosi muziejuose saugumo reikalavimų). Prieš išauštant visų muziejininkų ir muziejų lankytojų taip laukiamai dienai, Simono Daukanto muziejus gavo neįkainojamą dovaną – naują eksponatą, kurį išdidžiai pristatysime kiekvienam, kuris mus aplankys.
       Minėtasis naujas Simono Daukanto muziejaus eksponatas atkeliavo iš Klaipėdos, jį muziejui dovanojęs žmogus lankėsi Papilėje, kuri, pasirodo, jam nesvetima. Šiose apylinkėse, kaip ir jis pats, gyveno jo a. a. mama Jadvyga Vainorienė – buvusi aktyvi Papilės seniūnijos bendruomenės narė, savo santaupomis prisidėjusi prie garsiosios Papilės krašto monografijos leidybos. Jos sūnus Kęstutis Vainorius Simono Daukanto muziejui perdavė a. a. mamos ne vienus metus rinktas pinigų monetas – numizmatikos kolekciją, kuri sugulė ant Lietuvos žemėlapio ir virto Lietuvos pinigų istoriją atspindinčiu paveikslu.
       Yra sakančių, kad muziejai jiems antrieji namai, į kuriuos visada gera sugrįžti ir ten (at)rasti vis kažką naujo, tad ir kviečiame visus sugrįžti į Simono Daukanto muziejų! Tikimės, kad čia galėsite numalšinti pažinimo troškulį ir patirti atradimo džiaugsmą. Ypač dabar, kai mūsų muziejaus eksponatų kolekciją papildė a. a. Jadvygos Vainorienės surinktos ir jos sūnaus Kęstučio Vainoriaus muziejui perduotos pinigų monetos (1925–2014 m.).

Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė Ernesta Burkė

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X