Parodos, renginiai

Paskaita "Atverkime vidinio pasaulio duris"

2023 liepos 19 d. Akmenės krašto muziejus pakvietė  į paskaitą „Atverkime vidinio pasaulio duris“  ir praktinį užsiėmimą, kurį vedė akmeniškė, psichologė Rima Mokusienė. 

Lektorė susidomėjusiai publikai pristatė temas apie žmonių poreikių ir norų svarbą, jų prioritetus bei skirtumus. Paskaitoje aptarėme dažnai mūsų kasdienybėje sutinkamas klaidingų įsitikinimų, mąstymo klaidų formas. Dažnas dėstomoje temoje savo asmenyje įžvelgė kaltinimų ir kontrolės buvimą ir sužinojo to pasekmes. Susipažinta su streso stiprumo indeksu, streso poveikiu sveikatai, sužinojome apie streso valdymo mechanizmus.
Lektorė negailėjo patarimų, pasiūlymų kaip sumažinti nerimą, kaip susikurti ir vadovautis teigiamomis, optimistinėmis tezėmis, kurios pagerina gyvenimo kokybę.
Po paskaitos siauresniame dalyvių rate vyko praktinis užsiėmimas, kurio metu atvėrėme savo sielos „duris“, už kurių buvo visko – ir ašarų, ir juoko.

Dėkojame lektorei Rimai Mokusienei ir dalyviams aktyviai įsijungusiems į netradicinį dvasinio tobulėjimo renginį.

 

                                                                                       Akmenės muziejaus informacija

"Atverkime vidinio pasaulio duris"

Mielieji akmeniečiai, mano miestelio gyventojai,  liepos 17 dieną 16 val. kviečiu Jus į užsiėmimą, gal kiek  bauginančiu pavadinimu: „ATVERKIME VIDINIO PASAULIO DURIS“.

     Patikėkite, nieko bauginančio tikrai nebus. Kalbėsime apie gyvenimą, apie tai, ar galima išmokti gyventi, pasidairysime,  ką gi slepia mano vidinio pasaulio durys, ar aš gebu priimti pats save, kaip man sekasi kurti santykį su savimi, kitais, pasauliu. Kiekvienas iš mūsų savo vidiniame pasaulyje turime ne vienas užvertas slaptas duris, pro kurias niekam nevalia įeiti, net ir mums patiems. Užvertos vidinės durys slepia mus pačius. Pasikeitimas mumyse gali įvykti tada, kai po truputį atveriame slaptas vidines duris ir leidžiame sau būti. Tada ateina žinojimas, kad visas pasaulis manyje....

                                                                           Psichologė R.Mokusienė

 

Lietuva litvakų kūryboje

Paroda akcentuoja tuos svarbiausius litvakų kūrybos aspektus, kurie atskleidžia populiariausius Lietuvos vaizdinius tapyboje, grafikoje, poezijoje, romanuose, dainose, muzikoje, kine, teatre. Vieniems menininkams rūpėjo romantizuoto istorinio Vilniaus vaizdai, kitiems – gimtasis štetlas ar tradicinis Lietuvos peizažas, tretiems – vargani darbininkų kvartalai ir miestų griuvėsiai. Poezijos mėgėjus paroda pradžiugins iš jidiš kalbos verstais eilėraščiais apie Vilnių ir Lietuvą, tarp jų ir unikaliu kūriniu – garsaus dailininko Marko Šagalo eilėraščiu apie Vilniaus Didžiąją sinagogą. Istorijos, muzikos, dailės, kino ir teatro gerbėjai parodoje atras ne vieną įdomų faktą. Parodą sudaro 15 stendų lietuvių kalba.

 

Restauruoto istorinio Simono Daukanto suolelio pašventinimas

Liepos 9 dieną (sekmadienį) 14 val. Papilės Simono Daukanto memorialiniame muziejuje bus pašventintas restauruotas Simono Daukanto suolas. Dalyvauja suolą išsaugojusi Žagarės šviesuolė, mokytoja, kraštotyrininkė Romualda Vaitkienė su dukra, mokytoja Gryte Andrijaitiene (Vaitkutė), istorikė Vida Girininkienė.  Suolą pašventins Papilės šv. Juozapo parapijos klebonas Rimvydas Marozas. Turėsite galimybę kartu su R. Vaitkiene prisėsti ant, tikėtina, paties S. Daukanto rankomis pagaminto suolo, pabendrauti su iškilmių dalyviais ir mintimis sugrįžti į laikmetį, kuriame mūsų švietėjas ir istorikas dėjo lietuvių tautinės tapatybės suvokimo ir įtvirtinimo pamatus.

 

Nuotraukoje: Mokytoja Romualda Vaitkienė paskutinį kartą sėdi ant Simono Daukanto suolo savo namo Žagarėje, Raktuvės gatvė, kieme. 2022 08 23. V. Girininkienės nuotr.

 

Vidos Girininkienės knygos pristatymas

Mieli muziejaus bičiuliai,

Š. m. birželio 23 dieną (penktadienį) 15 valandą Papilės Simono Daukanto memorialiniame muziejuje mūsų kraštietė, istorikė Vida Girininkienė pristatys savo naujausią knygą „Profesorius Eduardas Volteris ir lietuviai 1882–1906 metais: straipsniai ir dokumentai“. Kviečiame atvykti ir susipažinti su nauju rankraštiniu palikimu iš Lietuvos, Rusijos, Estijos archyvų ir bibliotekų, tarp kurių yra ir naujų duomenų apie Simoną Daukantą ir garsųjį Papilės mūšį 1863 metais.

Knygos viršelyje: Profesorius Eduardas Volteris savo bute Sankt Peterburge. LLTI BF, A296-2547

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X