Edukaciniai užsiėmimai

Edukacija - švietimas, ugdymas, mokslas

B. Izenbeko drugių kolekcija išgarsino Akmenės krašto muziejų. Nuosekliai dirbant, teikiant paraiškas konkursams, gautas finansavimas (2 900 Lt) ir pagaminti stendai. Mokslininkų-entomologų (dr. P. Ivinskio ir Dr. J. Rimšaitės) dėka buvo ištirta ir susisteminta drugių kolekcija. 2009 m. birželio 12 d. buvo atidaryta ekspozicija. Po atidarymo labai suaktyvėjo lankytojų srautas. Dauguma lankytojų buvo nustebinti drugių gausa, forma, spalvų ir raštų grožiu. 

Ruošiantis ekspozicijos atidarymui, buvo pateikta paraiška konkursui. Parengto edukacinio projekto tikslas – per meninę raišką lankytojus kuo plačiau supažindinti su drugių kolekcija. Edukacinė programa „Vilna, vilnele, parink drugelį“ suteikė galimybę išsamiai susipažinti su drugių kolekcija ir mokymui skirtoje klasėje nusivelti norimą drugelį iš vilnos. Tai puikus suvenyras savo rankų darbo iš Akmenės krašto muziejaus. Ypač gausus būrys jaunimo vasaros metu vėlė drugius, rinkosi šeimos, džiaugėsi galimybe padirbėti su vilna neįgalieji. Prasidėjus mokslo metams užsiėmimus noriai lankė mokytojai su savo mokiniais, su įdomumu aplankyti muziejų ir velti drugelių atvykdavo ir tarptautinių projektų dalyviai iš rajono gimnazijų. 
Vėlimas iš vilnos tai puikus ir patrauklus užsiėmimas tuo, kad jame gali dalyvauti įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmonės, dirbdami patiria teigiamas kūrybines emocijas ir lavina fantaziją. Tai reprezentuoja muziejų ir plečia lankytojų ratą. 

Šiek tiek vėliau parengtas kitas edukacinis projektas „Vitraže atgijęs drugio gyvenimas“. 
Sėkmingai buvo gautas finansavimas (3 000 Lt). Edukacinės veiklos tikslai tokie patys, tik visai kitos priemonės veiklai: tai meniniai vitražiniai dažai ir kontūrai piešimui ant stiklo. Projektas įgyvendintas ir programa užbaigta. 

Šiuo metu, pasipildžius priemonėmis, ir toliau veikia programa „Vilna, vilnele, parink drugelį“.

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X