Projektai

Vykdytas projektas „Judėk, pažink ir būk sveikas“

Akmenės krašto muziejus vykdo bendruomenės sveikatinimo projektus. 2017 m. projektas vadinosi  „Judėk, pažink ir būk sveikas“. Projekto vykdymo metu muziejaus didžiojoje salėje buvo surengta gongų garsų terapija, vyko paskaita intuityvaus gydymo tema, vietos gyventojai buvo įtraukti į aktyvų, pažintinį laisvalaikį.
Projektu siekta suteikti daugiau žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatos palaikymą ir stiprinimą, tikėtasi, kad Akmenės krašto žmonės įgys daugiau įgūdžių, kurie padės palaikyti gerą savijautą, išsiugdys atsakomybę už savo sveikatą. Programos įgyvendinimas padidino Akmenės krašto žmonių fizinį ir kultūrinį aktyvumą. Į vykdytos programos projektą buvo įtraukti įvairaus amžiaus Akmenės rajono gyventojai, kurie išgyveno džiaugsmo akimirkas, pasitenkinimą dalyvaujant renginiuose, skatino juos labiau socializuotis.

Programos įgyvendinimas padidino Akmenės krašto žmonių fizinį ir kultūrinį aktyvumą. Projekto poveikį įvertinti galima pakankamai aktyvių žmonių dalyvavimu programos atskirose dalyse bei susidomėjimu interneto erdvėje. Pavyzdžiui, „Facebook“ paskyrose: ten viešinti gongų garsų terapijos užsiėmimai susilaukė gana solidaus dėmesio, o kai kurie prisipažino, kad būtent dėl gongų terapijos pirmą kartą apsilankė muziejuje. Pastebėjome, kad susidomėjimo labiau sulaukia mūsų krašte dar gana netradiciniai sveikatinimosi ir aktyvaus laisvalaikio būdai, todėl surengėme ir netradicinio pobūdžio paskaitą-užsiėmimą intuityviojo gydimo tema.
Už projekto lėšas buvo surengti užsiėmimai ir paskaitos (aktyviai veiklai tinkamos įstaigos patalpos sudarė sąlygas bendruomenei surengti sveikatinimo paskaitas-užsiėmimus), jų dalyviams buvo sudarytos sąlygos tobulėti sveikos gyvensenos srityje. Susibūrimai stiprino bendruomenės socialinius ryšius, ugdė bendruomeniškumą, renginių dalyviai išgyveno teigiamas emocijas ir tikėtina, kad „užsikrėtė“ noru dažniau lankytis muziejuje ar kitose sveikatinimo programų renginiuose (kai kurie dalyviai prisipažino, kad pirmą kartą apsilankyti muziejuje paskatino būtent sveikatinimo renginys).

Muziejus kvietė į skambančių dubenėlių ir gongų garsų terapiją su Lina Miciene (Lila Pavani Devi Dasi). Gausus būrys renginio dalyvių muziejaus parodų salėje mėgavosi gongų garsų skleidžiamomis vibracijomis, vaišinosi sveikuoliškomis vaišėmis, išklausė trumpą Linos Micienės paskaitą apie sveiką dvasinę ir fizinę gyvenseną, be to, projekto įgyvendinimo pagalbininkai ir kai kurie renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais.
Projekto siekis buvo supažindinti bendruomenę ir su lankytinais objektais, tad buvo surengtos išvykos, kurių metu įvairiuose kelionių punktuose buvo demonstruojami „Saulės pasveikinimo“ pratimų kompleksas, „5 Tibeto“ pratimai, juosmens, kvėpavimo ir atpalaidavimo pratimai (kūno kultūros mokytoja–metodininkė Eugenija Laukienė). Buvo surengta paskaita-užsiėmimas „Intuityvaus gydymo sistema“ (lektorius Artūras Pangonis). Dalyviai išgirdo įdomios informacijos apie  energetinį gydymą, emocines ligų priežastis ir kt. Be to, dalyviai galėjo išbandyti lektoriaus Artūro Pangonio pasiūlytas intuityvaus gydymo priemones.

Akmenės krašto muziejaus informacija
Mindaugas Laukys

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X