Parodos, renginiai

Edukacinė išvyka

Simono Daukanto muziejaus edukacinė išvyka į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą

 

Šių metų kovo 19 dieną įvyko Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejaus padalinio Simono Daukanto memorialinio muziejaus suorganizuota edukacinė operos išvyka. Grupė dalyvių važiavo į Vilnių, kur jų laukė turininga programa. Edukacija prasidėjo ekskursija po Vilnių aplankant vietas, kurios vienaip ar kitaip susijusios su operos istorija Lietuvoje, kuriose gyveno garsus kūrėjai, buvo parašyti svarbūs tekstai ar atlikta muzika. Pirma stotelė – Valdovų rūmai, kuriuose buvo pirmą kartą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje pastatyta ir parodyta opera. Taip pat aplankytos vietos, kuriose gyveno poetas Adomas Mickevičius, kompozitorius Stanislovas Moniuška, nepraeita ir pro pastatą, kuriame gyvenęs pats Simonas Daukantas. Pietų skanauta legendiniame, kadaise vietinės bohemos ir inteligentijos išgarsintame „Neringos“ restorane, kuriame dar išlikęs autentiškas interjeras. Per pietus buvo dalijamasi istorijomis apie šio restorano atsiradimą, jo reikšmę Lietuvos kultūros pasaulyje. Kitas etapas – ekskursija po operos užkulisius, kurią vedė įžvalgi ir nuoširdi LNOBT administratorė Irena. Per šią ekskursiją projekto dalyviai turėjo galimybę ne tik apsilankyti repeticijų salėse, kur vyksta įvairūs pasiruošimai spektakliui, pamatyti, kaip atrodo užkulisiai ir grimavimo kambariai, bet ir žvilgterėti į tas erdves, kuriose gimsta spektaklio vaizdiniai pavidalai – scenografijos gamybos ir kostiumų dirbtuves (siuvyklą). Lankytojai pamatė, kaip reguliuojamas pats spektaklis, kad atlikėjai išeitų į sceną laiku, kiek žmonių reikia paruošti sceną ir koks sudėtingas jos mechanizmas. Jie užsuko ir į autentišką direktoriaus kabinetą bei išgirdo romantišką Virgilijaus Noreikos ir Loretos Bartusevičiūtės istoriją bei juos jungusio balkono paslaptį. Edukacinę kelionę vainikavo spektaklio „Rožės kavalierius“ peržiūra, kuriame šmaikščiai ir įdomiai papasakota, rodos, standartinė Vienos aukštuomenės gyvenimo istorija, bet sykiu atskleidžiami įdomūs charakteriai. Spektaklis pasižymi siurrealistine, sterilia, labai savita scenografija, originaliais vizualiniais sprendimais, labai kokybiškai atlikta muzika, išskirtiniais personažais.

Pirmasis blynas – edukacinė išvyka – pavyko ir dalyviams paliko puikų įspūdį bei pasirodė itin naudinga, todėl ateityje ketinama rengti ir daugiau tokių kelionių. Renginį organizavo, pravedė ir aprašė Simono Daukanto muziejaus vadovė Elena Sakalė. Nuotraukos Sandros Sakalauskienės.

Europos paveldo dienos 2021 m.

Europos paveldo dienos 2021 m. vyksta rugsėjo 17-26 d.

Šiandien (09-17) S. Daukanto muziejuje mokiniai rašė dailyraščiu diktuojamą tekstą iš Simono Daukanto pasakų knygos. Tušas lašėjo, plunksnos krutėjo, raštas dailėjo, veideliai linksmėjo.

Jau antrą kartą (09-22) S. Daukanto muziejuje įvyko dailyraščio rašymas Kultūros paveldo dienų proga.

 2021 m. šios dienos vadinasi „Įtraukiantis paveldas“. Dailyraščio rašymo edukacijoje dalyvavo trys klasės iš Papilės Simono Daukanto gimnazijos. Prisimintas S. Daukantas, skaitytos pasakos ir diktuojamas tekstas, kurį mokiniai plunksnas merkdami į tušą rašė ant specialiai dailyraščiui skirtų lapų.

Parašę tekstą mokiniai gavo dovanėlių, skirtų Kultūros paveldo dienoms minėti, o galiausiai laukė arbatos degustacija, kuri pagal projektą „Senelių virtuvės paslaptys 2“ buvo pradėta vykdyti būtent Kultūros paveldo dienomis. „Senelių virtuvės paslaptys 2“ yra tęstinis projektas, vykdomas Akmenės krašto muziejaus muziejininkės Raimondos Gaubytės-Kiminės. Šį kartą buvo degustuojamos kelių skirtingų žolelių arbatos, vaikai ragavo arbatas ir spėliojo, kokios tai žolelės. Šį kartą buvo pasirinktos tradicinės žolelės: čiobrelis, mėta, erškėtrožė. Susidomėjimo susilaukė žalioji kiniška arbata, kuri turi senas tradicijas Kinijoje, tačiau populiari visame pasaulyje.

 

Elena Sakalė

Simono Daukanto memorialinio muziejaus vadovės pareigas laikinai užims Elena Sakalė.

Akmenės krašto muziejaus kolektyvas linki sėkmės naujuose darbuose.

Elenos prisistatymą skaitykite žemiau:

Malonu sveikintis Simono Daukanto memorialinio muziejaus erdvėje. Norėčiau trumpai prisistatyti ir parodyti, kas mane jungia su pačiu Daukantu. Kaip ir jis, pergyvenau amžių sandūrą, kaip ir jis, studijavau Vilniaus universitete. Jis labiausiai garsus savo parašytomis knygomis, aš irgi rašiau straipsnius bei bendradarbiavau leidžiant knygas. Jis dirbo valstybiniuose darbuose Sankt Peterburge, ir aš dirbau įvairiuose valstybės užsakytuose projektuose garsindama Lietuvos vardą užsienyje. Jis rūpinosi lietuviškų parapijinių mokyklų steigimu, o aš mokyklose ir universitetuose dirbau auklėdama jaunimą,  taip pat prisidėjau ir prie naujų programų sudarymo. Jis siekė tautą pažadinti eidamas kultūrinės veiklos keliu, o aš jaunimą ir visuomenę siekiu sąmoninti per kultūrinę edukaciją. 

Kaip ir Daukantas savo kasdienybėje vadovaujuosi aukščiausiais etikos standartais, kaip ir jis, daug dirbu tėvynės labui man prieinamais būdais, pvz  pandemijai įsisiūbavus, kai ligoninėse trūko darbo rankų, nuėjau savanoriauti į Santaros klinikas, kur nuo metų pradžios padėdama medikams praleidau daugiau nei du šimtus valandų. 

Kiekvienas turbūt girdėjo istoriją, kaip Daukantas pėsčiomis atėjo į Vilnių.  Aš irgi labai mėgstu vaikščioti, viso per šiuos metus jau nuėjau pusantro tūkstančio kilometrų, tikiuosi iki metų galo suvaikščioti visus du. 

Ankstesnis 1 ... 8 9 10 11 12 ... 20 Sekantis
Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. +370 425 55 075
El. paštas info@akmenesmuziejus.lt
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271
www.akmenesmuziejus.lt
X