Parodos, renginiai

Arvydo Vilčinsko koncertas Dabikinės dvarelyje

Šių metų lapkričio 16 dieną (šeštadienį) 19.00 valandą Dabikinės dvaro salėje (Dabikinės kaimas, Liepų g. 1) koncertuos Arvydas Vilčinskas.

Bilietų kaina suaugusiems: 5 eurai, vaikams  (7-16 metų) 2  eurai.
Bilietai jau platinami Dabikinės bendruomenėje. Taip pat bus galima įsigyti prieš koncertą.
Renginys bus fotografuojamas.

Prof. Ulrich Urban fortepijono vakaras

Profesorius Ulrich Urban (Vokietija, Leipcigas. Fortepijonas)

 

    Gimė Frankfurte prie Oderio. Studijavo Leipcigo Aukštojoje F.Mendelssohno muzikos mokykloje fortepijoną pas Günter Kootz ir dirigavimą pas Rolf Reuter. Nuo 1969 m. minėtoje mokykloje dirbo dėstytoju. Nuo 1991 m. spec. Fortepijono katedros profesorius.

    Jau pirmieji U.Urbano J.S.Bacho įrašai turėjo didžiulį pasisekimą, juos įsigijo daugelis garso įrašų firmų.

    Pianistas bendradarbiavo daugiau negu su 40 orkestrų, tame tarpe su Drezdeno Filharmonijos, Leipcigo Gevandhauzo, Berlyno Simfoniniu, Veimaro Valstybiniu. Taip pat su įvairiais Europos, Pietų Afrikos bei daugeliu Vokietijos radijo orkestrų.

    Iš 35 jo atliekamų koncertų fortepijonui su orkestru 20 įrašyta įvairiose radijo studijose. Šalia to reikia paminėti dar 160 įrašų, kuriuos naudoja skirtingi radijo laidų transliuotojai.

    Kartu su koncertine pianistine veikla U.Urban kartas nuo karto imasi dirigento pareigų. Daugiausia su Vidurio Vokietijos orkestrais.

    Ne kartą visuomeninių trasnliuotuojų buvo pristatyti jo įrašyti retai atliekamų autorių, kaip antai, Karlo Filipo Emanuelio Bacho, Jozefo Haydno, Antonino Dvoržako, Hanso Pfitznerio, Makso Regerio, Richardo Strausso kūriniai, taip pat specialiai išleistos Leipcigo Blüthnerio ir Irmlerio instrumentų gamintojų kompaktinės plokštelės.

    Minėtina Ulrich Urban iš užmaršties prikelta anglų kompozitoriaus, artimo Siegfrido Wagnerio (Richardo Wagnerio sūnaus) bičiulio Clement Harris (1871-1897) kūryba, - fortepijono ir kamerinės muzikos CD, o taip pat ir šiuolaikinių autorių, -  Elizabeth Austin, Erle Ninow, Gernot Grohs, - fortepijono muzikos įrašai.

    Pianisto kamerinio ansamblio partnerių tarpe daug iškilių instrumentalistų bei vokalistų, kurių tarpe bene labiausiai minėtinas švedų operos dainininkas Nicolai Gedda.

    Ulrich Urban koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, taip pat ne kartą ne tik kaip atlikėjas, bet ir meistriškumo kursų rengėjas JAV ir Pietų Afrikos Respublikoje.

    Jo repertuaras apima visus stilius pradedant J.S.Bacho kūriniais ir daugiausia koncentruojasi ties 19 ir 20 amžių sandūros autorių kūryba.

      

 KONCERTO PROGRAMA

 

W. A. Mozart. Sonata C-Dur KV 330   22 min

Elizabeth Austin. Puzzle-Préludes ca. 12 '
Richard Wagner. Sonata As-Dur dedikuota Mathilde Wesendonck  9 '

L. v. Beethoven. Sonata f-Moll op. 57  "Appassionata"  24 '

 

Beje, profesorių lydės ir Lietuvos miestuose lankysis svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų, filosofijos mokslų daktaras, profesorius, buvęs JAV – Vokietijos tarpatlantinės universitetų ir verslo asociacijos prezidentas Gerhard Austin, turintis įdomių sąsajų su Lietuva. Jis yra gimęs Tauragėje, Lietuvoje lankėsi vieną sykį prieš 20 metų kartu su kolega, Mannheimo universiteto profesoriumi, Vilniaus universiteto garbės daktaru Fridolin Scheuerle, kurio stipendininku 1989 m. buvo dabartinis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

G. Austin žmona, - Elizabeth Austin, - kompozitorė, su kurios kūryba klausytojai turės progą susipažinti.
 

Koncertai Lietuvoje numatyti 2019 m. spalio 18 d. Kėdainių daugiakultūriame centre

                                                               spalio 19 d. Paliesiaus dvare

                                                               spalio 20 d. Kauno filharmonijoje

                                                               spalio 24 d. Klaipėdoje, Prano Domšaičio    

                                                                                   galerijoje

                                                               spalio 26 d. Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės

                                                                                    muziejuje

Sugrįžimai į Paragius, teatrų krivūlė

Apie mėgėjų teatro tradicijų puoselėjimą renginyje „Sugrįžimai į Paragius“

            Šiemet mėgėjų teatrų krivūlėje „Sugrįžimai į Paragius“ per dvi renginio dienas rugpjūčio 17 ir 18 dienomis apsilankė netoli penkių šimtų žiūrovų bei gausus būrys mėgėjų teatro kolektyvų. Nuo 2002 metų mėgėjų teatro kolektyvai susitinka kasmet. Ši tradicija su pertraukomis puoselėjama jau nuo 1990 metų. Šiais metais parodyta vienuolika spektaklių. Daugelis mėgėjų teatro kolektyvų Paragiuose, rašytojų seserų Sofijos Pšibiliauskienės ir Marijos Lastauskienės gimtinėje apsilankė pirmą kartą ir buvo sužavėti ypatingos Paragių dvaro auros. Daugelio šventėje dalyvavusių kolektyvų režisieriai pažadėjo būtinai ir vėl sugrįžti į Paragius. Šeštadienio renginį pradėjo Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Rekašienė pasveikindama susirinkusius žiūrovus į teatro šventę, dėkodama padalinio vadovei Sandrai Sakalauskienei už pakviestus kolektyvus ir linkėdama Lazdynų Pelėdos muziejaus darbuotojams kūrybingumo bei sėkmės. Taip pat sveikinamąjį žodį tarė ir Akmenės rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos pirmininkas Marijus Lopaitis.
            Teatro šventę šeštadienį pradėjo Laižuvos kultūros centro mėgėjų teatras, vadovaujamas režisierės Laimos Virkutienės, ir žiūrovams padovanojo spektaklį „Valanda prieš vestuves“. Radviliškio krašto bendruomenės mėgėjų teatras parodė spektaklį „Pusmergės parodymai teisme“. Po to sekė Kauno Kazio Binkio teatro monospektaklis „Pamišėlio užrašai“ pagal Nikolajaus Gogolio pjesę. Aktoriaus Jurijaus Bykovo vaidyba kartu su violančelininko Simono Rimkaus atlikta muzika prikaustė žiūrovų dėmesį. Nuotaikinga Kauno r. Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės teatro "Siena" vienos dalies Igorio Kočatkovo komedija „Pamoka našlėms“, režisuota Hanos Šumilaitės, priminė kad mokytis gyvenimo mokykloje nebūna nei per vėlai, nei per  anksti. Linos Jankauskaitės režisuotas  Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūšta“ vienos dalies spektaklis „Knyga“ pagal Duncaną Battmaną salėje sukūrė įtampos kupiną atmosferą, kuri išliko viso spektaklio metu. Teatrų dieną Paragiuose užbaigė Radviliškio rajono Alksniupių kultūros namų mėgėjų teatro „Pilnatis“ filosofinė  drama pagal Vydūno pjesę „Piktoji gudrybė“ ir Napoleoną Hilą „Pergudrauti velnią“, režisuotas Laimos Didžbalienės.
           Sekmadienio programą po Šv. Roko atlaidų Šiaudinės bažnyčioje pradėjo Mažeikių Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro Martyno Januškos režisuotas spektaklis pagal Žemaitės ir G.Petkevičaitės - Bitės kūrybą „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“. Įspūdingi rekvizitai, autentiška spektaklio kalba bei puiki aktorių vaidyba džiugino krivūlės žiūrovus. Pasvalio rajono kultūros centro Saločių skyriaus mėgėjų teatro spektaklio metu „Nebūk babos rankšluosčiu“ vadovaujamo Andrėjos Gričiūtės, lyg veidrodyje atsispindėjo šių dienų gyvenimo realybė. Režisierės Daivos Kvaukienės sukurtas ir  Naujosios Akmenės mėgėjų teatro „Dzin“ kolektyvo parodytas spektaklis pagal R. Kaškausko pjesę „Vaiduokliai vienkiemyje“ įrodė, kad teatras gali tarnauti kaip sveikimo priemonė. Nuotaikingas,  pamokantis bei meistriškai atliktas Akmenės kultūros namų mėgėjų teatro spektaklis „Pinigėliai“ pagal Sofijos Kymantaitės – Čiurlionienės pjesę, režisuotas Redos Butnorienės įrodė, kad vien pinigai ar laukiamas palikimas negali būti gyvenimo tikslas ir padaryti žmogaus laimingu. Didelė garbė, kad Klaipėdos universiteto teatro kolektyvas, vadovaujamas Petro Bielskio, Paragiuose parodė savo premjerinį spektaklį pagal Petrą Tylainę „Du žemaičiai. Pusiau dokumentinė sakmė apie didelius vyrus - Valančių ir Daukantą“. Kupinas gelmės bei prasmės spektaklis priminė mums apie šių iškilių asmenybių indėlį į mūsų tautos kultūros istoriją. Mėgėjų teatrų krivūlės šventę „Sugrįžimai į Paragius“ vainikavo kapelos iš Kauno „Šlamutis“ koncertas, kuriai vadovauja Juozas Gricius. 
              Didžiulė laimė, kad savo tėvonijoje šventės metu apsilankė rašytojos Marijos Lastauskienės anūkas Rimantas Matulis ir jo sūnus Daumantas Matulis.  
             Dėkojame Akmenės rajono savivaldybės administracijai už rajono gyventojams suteiktą galimybę nemokamai atvykti į teatrų šventę Paragiuose ir sugrįžti po jos namo.
             Abi dienas šventėje vyko prekyba maistu, gaiviaisiais gėrimais, molio dirbiniais, rankdarbiais, medumi bei suvenyrais. Šeštadienį šventės svečiai po Paragių dvaro parką galėjo pasivažinėti karieta. Klėtelėje buvo galima apžiūrėti tautodailininkės Sigitos Dacienės karpinių ir riešinių parodą, kuri bus eksponuojama iki rugsėjo mėnesio pabaigos.
               Nuoširdžiai dėkojame Lopaičių šeimai už betarpišką pagalbą šventės metu bei įamžintas šventės akimirkas.

Informaciją parengė Lazdynų Pelėdos memorialinio muziejaus vadovė Sandra Sakalauskienė

 

Autobusų maršrutai į Paragius rugpjūčio 17 ir 18 dienomis

Maršrutai

KELIONĖ Į PARAGIUS NEMOKAMA!

2019 m. rugpjūčio 17–18 dienomis į mėgėjų teatro krivūlę „SUGRĮŽIMAI Į PARAGIUS“ gyventojai gali nuvykti ir grįžti autobusu:
Rugpjūčio 17 d.:
Autobusas išvyksta į Paragius: iš Naujosios Akmenės AS – 12.30 val., Alkiškių – 12.39 val., Akmenės – 12.51 val., Ventos – 12.58 val., Papilės – 13.10 val., Šiaudinės – 13.20 val.
Autobusas iš Paragių į Naująją Akmenę išvykta – 20.30 val.
Rugpjūčio 18 d.:
Autobusas išvyksta į Šiaudinę, Paragius: iš Naujosios Akmenės AS – 10.30 val., Alkiškių – 10.39 val., Akmenės – 10.51 val., Ventos – 10.58 val., Papilės – 11.10 val., Šiaudinės – pasibaigus atlaidams.
Autobusas iš Paragių į Naująją Akmenę išvykta 20.30 val.
Pastaba: stojame tarpinėse stotelėse.
Informacija telefonais: (8 425) 56 633, 8 616 39 410.

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X