Projektai

Projektas „Drugelių namai”

Projektui įgyvendinti skirti 5000 Lt. Šiuo metu yra parengtos sutartys pasirašymui. Lauksime lėšų ir kibsime į darbą. Apie kokonų siuntas informacija bus pateikta vėliau. 

Projekto „Drugelių namai“ vienas iš pagrindinių tikslų buvo vykti į edukacines ekspedicijas. Tai veiklai buvo skirti net keturi mėnesiai: birželis–rugsėjis. Vaikų dienos centro ir vaikų globos namų auklėtiniai su mielu noru vyko į ekspedicijas. Jiems buvo duotas fotoaparatas ir fotografuojanti filmavimo kamera. Moksleiviai jautėsi padėties šeimininkais. Daugelis iš jų šių prietaisų savo rankose anksčiau tikrai nebuvo laikę. Jiems buvo puiki proga išmokti fotografuoti ir net pafilmuoti. Apkeliautos įvairios teritorijos: Ventos regioninis parkas prie Ventos upės (pievos), Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas (miškas ir pelkė), čia galima buvo tik vykti su rezervato darbuotojais, Purvių miškas, Paragių, Dabikinės dvaro parkai, Akmenės gamtos ir kultūros parkas (pušynas), Ventos ir Dabikinės paupiai. Moksleiviai stebėjo drugelius, vartydami knygas bandė juos atpažinti, fiksavo fotografuodami, netgi bandė juos atsargiai gaudyti specialiu entomologiniu tinkleliu, taip juos apžiūrėdami iš arčiau ir po to paleisdami skristi, nes net taškelių skirtumas ant sparnų turi reikšmės atpažįstant ir nustatant rūšį, analizavo jų gamtinę aplinką, ant kokių augalų ir netgi medžių lapų jie mėgsta nutūpti, iš kokių augalų žiedų skanauja nektarą, įsitikino, kad drugeliai skraido tik kada šviečia saulė, šilta, nėra didelio ir stipraus vėjo. Didžiąją ekspedicijos laiko dalį užimdavo drugių pastebėjimas, stebėjimas, jo vaikymasis ir laukimas, kada pagaliau jis nutūps ir pailsės, kad būtų galima nufotografuoti. Po to džiaugimasis pagautais momentais ir užfiksuotais kadrais. Lietui lyjant neteko matyti skraidančių drugių. Stebino, kad kai kurie vaikai netgi bijo arti priskrendančio drugelio. Keletą kartų į ekspedicijas vykę tie patys vaikai jau puikiai atpažino matytus drugius, vardino pavadinimus ir manau juos dar ilgai prisimins. Vaikai jautėsi svarbūs, reikalingi ir reikšmingi.

Šiuo metu projektas eina į pabaigą, o jo pabaiga dar labai įdomi ir intriguojanti. Muziejuje jau sumontuota 14 m² estetiška oranžerija, joje įrengtas ekonomiškas ir ekologiškas LED apšvietimas, ją apšildo specialus, drėgmei atsparus, elektrinis radiatorius, viduje veikia ultragarsinis oro drėkintuvas, o kitose patalpose veikia oro sausintuvai, jei prasiskverbus drėgmei, ji nepadarytų žalos kitiems muziejaus eksponatams, ypač dieninių drugių kolekcijai, kuri yra gretimoje patalpoje. Įvairių rūšių kokonai atkeliavo iš Anglijos. Iš kokonų gimsta drugeliai, jie skraido, ilsisi ir maitinasi. Gimimo procesas dažniausiai vyksta tik naktimis. Šiam procesui fiksuoti bus perkama speciali filmavimo, suveikus judesio davikliui, kamera. Kartu su ja bus montuojamas vaizdą įrašantis įrenginys. Iš tos užfiksuotos medžiagos bus galima sumontuoti mokomąjį – šviečiamąjį filmą moksleiviams apie drugelių gimimą ir gyvenimą. Jis galės būti rodomas visiems muziejaus lankytojams gretimoje patalpoje.            

Svetainės sukūrimo projektą finansavo LR Kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondas

2013 m. įgyvendinami projektai

Šiais metais muziejus įgyvendina šiuos projektus: „Prakalbintos paslaptys“ – 2200 Lt, „Kultūros paveldas ir jaunoji karta“ – 2000 Lt, „Keturios drugio transformacijos“ – 6000 Lt, „Drugelių namai“ – 3000 Lt, „Akmenės krašto geologinis paveldas“ – 40 000 Lt. Lėšas projektų įgyvendinimui skyrė LR kultūros ministerija, 10% nuo gautos sumos projektų įgyvendinimui skyrė Akmenės rajono savivaldybė.

2012 m. muziejaus įgyvendinami projektai

Akmenės krašto muziejus šiais metais įgyvendina du projektus. Gautas finansavimas tęstiniam projektui „Drugelių namai“. Jam lėšas, 5 000 Lt, skyrė LR kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondas. Taip pat finansavimas gautas projekto „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“ II etapui, kabinetinio rojalio restauravimo užbaigimui. Lėšas, 7 000 Lt, skyrė LR kultūros ministerija. Prie šių projektų įgyvendinimo savo lėšomis prisideda Akmenės rajono savivaldybė ir skiria 10% nuo gautų sumų t. y. iš viso 1 200 Lt.

Muziejus ruošiasi įgyvendinti projektus

Noriu informuoti ir pasidalinti džiugia žinia. Kultūros rėmimo fondas skyrė 8 000 Lt finansavimą pateiktai paraiškai „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“. Ekspozicija atidaryta, joje gausu daiktų iš akmeniškių, pedagogių, šviesuolių A. ir O. Rušinaičių. Lėšos prašytos ir skirtos jų kabinetiniam rojaliui restauruoti, kurį muziejui iš paveldėtojų nupirko Savivaldybės administracija. Kad visiškai restauruoti rojalį, reikia kelis kartus didesnės sumos. Paraiška rojalio sutvarkymui bus teikiama keletą metų iš eilės (tam pačiam projektui galima tik kartą metuose), kaip tęstiniam projektui.

Kita gera naujiena – finansavimą laimėjo dar viena muziejaus teikta paraiška „Drugelių namai“. Tai regionų kultūros projektų konkursas, skatinantis kultūros ir socialinės atskirties mažinimą. Lėšas skyrė LR kultūros ministerija ir Atviros visuomenės instituto Pagalbos fondas. Buvo didžiulis konkursas. Pateiktos 353 paraiškos. Vyko du konkursiniai turai. Paraiškas analizavo 8 ekspertai. Finansavimas skirtas 44 paraiškoms. Projektas „Drugelių namai“ gavo didžiausią sumą – 46 000 Lt (23 000 Lt iš kultūros ministerijos ir 23 000 Lt iš Pagalbos fondo). Veiklos prasidės gegužės mėnesį. Su vaikų globos namų ir vaikų dienos centro auklėtiniais bus tyrinėjami mūsų krašto drugeliai įvairiu paros metu ir skirtingose vietovėse: miške, pievose, soduose, Kamanų pelkėje, Ventos regioniniame parke. Jie bus stebimi, atpažįstami, fotografuojami, filmuojami. Surinkta medžiaga bus naudojama mokymui ir švietimui. Rudeniop muziejaus vienoje patalpoje atsiras plastikinis paviljonas, kuriame bus įrengta šildymo, drėkinimo, apšvietimo sistema. Bus nupirkta specialių egzotinių augalų, drugelių kokonų (vikšrų, kiaušinėlių). Galima bus gyvai stebėti drugių gyvenimo procesus – kaip jie skraido, maitinasi, ilsisi, kaip iš kokonų gimsta drugeliai. Specifiniai procesai (vykstantys naktį), kaip ir kitos projekto veiklos, bus nufilmuoti ir pateikti lankytojams, kaip video medžiaga, kurią nuolat bus galima stebėti gretimoje patalpoje. Projektas susietas su turima B. Izenbeko drugių kolekcija. Toks projekto sumanymas. Tai nauja, Lietuvoje niekur kitur nėra. Tikimės projektą sėkmingai įgyvendinti.

Akmenės krašto muziejaus įgyvendinti projektai

 • „Entomologinė ekspozicija drugiai“ – 10 000 Lt.
 • „Vilna, vilnele, parink drugelį...“ (edukacinis) – 2 900 Lt.
 • „Drugelių kolekcijos mokslinis ištyrimas“ – 7 000 Lt.
 • „Sugrįžimai į Paragius“ – 3 000 Lt.
 • „Vitraže atgijęs drugio gyvenimas“ (edukacinis) – 3 000 Lt.
 • „Angelų atgimimas“ (restauravimas) – 2 000 Lt.
 • Regioninis dailininkų pleneras „Nikodemo Ivanausko keliais“ – 5 000 Lt.
 • „Prano Veiso užgavėnių kaukių katalogas“ – 4 000 Lt.
 • „Muziejaus internetinė svetainė“ – 5 000 Lt.

Šiuo metu yra pateiktos keturios paraiškos konkursui LR kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondui: 

 • „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“;
 • „Šilko spalvų paletė“ (edukacinis);
 • „Lakštingalų naktis“;
 • „Sirpsto šventė Akmenėje“.

Taip pat pateiktos trys paraiškos Regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę ir socialinę atskirtį konkursui: 

 • „Akmenė, ten kur akmenys...“;
 • „Drugelių namai“;
 • „Muzikos garsi muziejuje“.
Ankstesnis 1 2 Sekantis
Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas akmenesmuziejus@gmail.com
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271​​​​​​​
www.akmenesmuziejus.lt
X